Pakopinis apšvietimas su judesio davikliais | Skaitmeniniai LED + WLED

Sveiki,
kol kas tik teoriškai kuriu projektą, bet iki to kaip įgyvendinti praktiškai dar nesu pilnai tikrai.

Ketinu statyti sienos dekoraciją ir vertikalių lentučių, su 5cm tarpu tarp kiekvienos. į tą tarpą noriu dėti LED juosta, kur šviestu viena spalva ir turėtų sensorini jutikli, kuomet atsistojus šalia jos, šviesos spalva pasikeistų. Tarkime šviečia baltai, o priėjus ir sensoriui užfiksavus judesį ar objektą, spalva pasikeičia į oranžinę. Ir taip kas kiekvieną tarpą, sukuriant dinaminį apšvietimą, kuomet šviesos spalva keičiasi esant tik toje vietoje kur ji yra.

Kaip suprantu reiktų valdiklio kaip Raspberry, Skaitmeninių LED (COB WS2812?), sensorinių jutiklių kiekvienam juostos segmentui.

Tačiau kaip viskas turėtų atrodyti vienoj visumoj? Kiek tų valdiklių skirtingų reiktų ar pakaktų vieno? Kaip viską galima suprogramuot? Ar esate darę kažką panašaus?

Ačiū

2 Patinka

1 patinka

1 patinka

Turėtų būt gražu. Tik reik pagalvot, kaip klijuoti led juostas. Jei jos bus atsuktos į žiūrovą, tai spigins ir erzins. Paslėpti tokiam tarpelyje neišeina. Lieka klijuoti ant tarpelio šono, kad šviestų į priešingą šoną ir neakintų žiūrovo. Tam tikru kampu vistiek spigins. Gal į tarpelius dėti ne tik led juostas, bet ir difūzorius? Projektas išbrangs.

1 patinka

Idėja įdomi, bet pats dar galvočiau, kiek tai bus praktiška ir verta pastangų. Skamba gražiai, bet ar tikrai bus „wow“ efektas – neaišku, o kaina bus nemaža. Dauguma WLED yra 5V, o tai reiškia, kad teks labai kruopščiai suplanuoti maitinimą. Vien iš priekio pamaitinti visko neužteks, reikės papildomo maitinimo kas 4–5 metrus, nes kitaip įtampos kritimas bus per didelis ir LED’ai nebešvies normaliai. Reikia ir atitinkamu kabeliu storio. Kiek maždaug gausis metur WLED juostos ?

Dar reikia pagalvoti apie patį valdiklį, kuris turės išlaikyti visą reikalingą srovę. 5V WLED juosta vidutiniškai naudoja apie 20W vienam metrui. Jeigu dėsi, tarkim, 20 metrų – tai jau 400W, o tai tikrai ne juokai. Taip pat verta pagalvot, ar ne geriau rinktis 12V variantą. Pavyzdžiui, SK6812 yra ir 5V, ir 12V versijų. Tiesa, dauguma 12V juostų valdo LED’us grupėmis (dažniausiai po 3), bet yra ir tokių, kur kiekvienas diodas valdomas atskirai, kaip 5V versijose.

Aš pats dabar planuoju dėti SK6812 12V RGBNW (čia yra su baltu LED) į lubas – turiu du L formos segmentus po 5 metrus. Renkosi šitas, nes galiu pasirinkti, kur tiksliai šviestų, prie PC, prie sofos, prie TV ir pan.

2 Patinka

Man taip pat aktuali informacija apie WLED. Gal reikėtų sukurti atskirą temą, kur žmonės galėtų parodyti, ką yra padarę su WLED, ir pasidalinti informacija?

O kodėl nusprendei butent WS2812 naudoti ?

Pameginau 160led/m variantą 12v, visai patiko, kadangi led’ų efekto perėjimas labai gražus yra, kiekvienas LED valdomas individualiai, o ir pačio apšvietimo visai pakanka iš jų.

O kuom jie blogi? :slight_smile: Kiek domėjausi, tai jie yra tokiam viduriuke tokio tipo LED’ų.

Būtų labai gerai jei kas nors sukurtų… :slight_smile:

:grin: kodėl kas nors? Na reikia nepasiduoti, imti ir konstruoti. Jeigu labai noriu tai užsispiriu ir padarau. Pvz. labai norėjau įsirengiant namus, laiptus į antrą aukštą apšviesti skaitmenine juosta. Ta pačia ws2812b. Projektą sukūriau ir įgyvendinau. Galit žvilgtelti į valdiklio plokštę.

Beje 17 laiptų, kiekvienam laiptui 24 led. Maitinimo šaltinis 5V 3A. Ir maitinu visą šią juostą tik iš vieno galo. Apšvietimas veikia puikiai. Ir iš karto pasakysiu, kad taip, reikėtų maitinimą į juostą įterpti bent kas 5-10 m. Būtų patikimiau.

Bet čia viskas ant arduino padaryta ? Kodėl nesirinkai jau esančių prekyboje pilnai paruoštu WLED valdiklių ?
Šiaip įdomų, kiek kainavo pačiam pasigaminti šį valdikli ?

WLED reiškia white led. Dar kartais pankai sako wifi led arba wireless led. Kodėl jūs naudojat šį trumpinį čia? Argi mes nekalbam apie LED su mikroschema viduje? O toks daiktas vadinamas skaitmeniniu led arba DLED. Ar aš kažko nežinau? Nagi apšvieskit, mokintis niekada ne vėlu.

Įdomu būtų pamatyti apie kokius paruoštus kontrolerius kalbat. Ar jie programuojami? Kokia kalba? Manau, kad jų tikrai rinkoje yra ir be abejo juos galima naudoti, bet sukurti savo įdomiau. Sukūrei projektą, sukūrei programinę įrangą (jei pačiam sunku naudoji kitų sukurtus arba paprašai DI pagalbos), paruošei schemą, sumaketavai plokštę, nusiuntei į tau patinkantį pcb plokščių gamybos puslapį duomenis ir tau atsiunčia paruoštas plokštes. Sulituoji dalis, suprogramuoji, instaliuoji, džiaugiesi.

Rašydamas WLED kalbu apie programinė įanga skirta vladyti adresuojmas LED juostas :slight_smile: Yra valdikliu su WLED programinė įranga pvz - https://www.aliexpress.com/item/1005007425714763.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.10.49cc1802o6G59D todėl ir rašau WLED :slight_smile: . O, paskui gali viską ir HA integruoti.

2 Patinka

Nesakau, kad WS2812 yra kažkas blogai, taip tik įdomu kodėl nusprendei butent šita imti :slight_smile:

Painiava ir teks kažkaip prisitaikyti. Beje daikčiukas tikrai atrodo gerai, tačiau nežinau kokios jo programavimo galimybės, kaip jį pritaikyti individualiam projektui, todėl sunku jį įvertinti.

WS2812 ir WS2812B yra beveik tokie pat tačiau WS2812B yra vadinkim naujesnės kartos ir jis yra ne toks jautrus maitinimo įtampos trikdžiams ir pokyčiams. Tas pats galioja ir duomenų grandinei. Pvz WS2812B stabiliau veiks kai yra ilga led juosta be papildomo maitinimo negu WS2812. Pvz mano laiptų apšvietimas maždaug 17 metrų veikia stabiliai be papildomų maitinimo įterpimų. WS2813 yra dar geresnė juosta, ji veiks net jei vienas led perdegs. Ji yra 5V, o WS2815 -12V.

Aš nusipirkau SK6812 vien dėl to, kad turi atskirą baltą LED diodą, nes kaip ir minėjau, planuoju naudoti kaip pagrindinį apšvietimą. Rytoj turėčiau gauti juostas ir valdiklį, tai reikės pratestuoti.
Šiaip SK6812 oficialiai būna 5v, bet galima rasti ir 12v, bet dažniausiai jei būna 12v, tada yra valdomos tik po 3 LED grupėmis. Bet dabar kur pasiimiau rašo, kad kiekvienas LED valdomas atskirai, tai bus matyti kai ištestuosiu.

Labai geras sprendimas, nes SK6812 ne tik turi atskirą baltą diodą, bet šie led dar turi dvigubai geresnį pwm valdymo dažnį. Berods 800Hz prieš 400Hz ant WS2812. Kaip ten bebūtų su pastebėjimu tačiau akims sveikiau tikrai.

1 patinka