Išmanusis LED apšvietimas

Sveiki, po truputi mano namai virsta išmanieji namai :slightly_smiling_face:. Dabar noriu pasidaryti išmanųjį LED apšvietimą namuose. Kokias LED juostas ir valdiklį man reikėtų pirkti?

Yra pilna dabar tu valdiklių, tik reikia galvoti ką ateityje darysi toliau su savo išmaniais namais :slight_smile:
yra lemonoje LED valdiklis 12-48V DIM / RGBW / CCT / RGB + CCT, universalus, ZigBee, 5x8A, Sunricher - Lemona

Tik nepamiršk, kad ir maitinimo šaltinio reiks.

Yra neblogi LED valdikliai shelly rgbw2, maži visur tilps paslėpti.

Pats naudoju Shelly RGBW2 LED valdiklį, puikiai veikia tiek vietiniam tinkle, tiek internetu, lengvai integruojasi į Home assistant :sunglasses:.
Galima naudoti ir be home assistant sistemos, yra puiki, lengvai perprantama shelly aplikacija, taip pat galite viską valdyti suvedę valdiklio IP adresą į naršyklę.

Užmaitinti galima nuo 12v arba 24v. Yra įvairų funkcijų pvz. savaitinis tvarkaraštis, kuris leidžia tam tikru laiku, tam tikrą dieną gali automatiškai įjungti ar išjungti LED apšvietimą, yra naktinio režimo funkcija, kuris tarkim nuo 22:00 visada įjungus LED apšvietimą 30% ryškumu, turint daugiau shelly prietaisu prijungus juos į Shelly cloud, galima daryti įvairias automatikas :slight_smile: .

Galima integracija į Amazon Alexa, Google assistant :ok_hand: .

Pridedu video apie Shelly RGBW2

Koks yra pagrindinis skirtumas tarp RGB ir RGBW LED juostų ?

Visai sudomino tas LED valdiklis Shelly rgbw2 ,bet turiu dar kelis klausimus.

Kiek ant jo galima LED juostų prijungti ?
Kaip išvis čia skaičiuojasi LED juostų galingumas ?
Ko reikia, kad pilnai pasidaryti išmanųjį LED apšvietimą namuose ?

Tai čia nusako LED juostos spalvas:

  • Red (Raudona)
  • Green (Žalia)
  • Blue (Mėlyna)
  • White (Balta)

Prei Shelly RGBW2 galima prijungti LED juostą, kuri turi RGB arba RGBW spalvų kontaktus. RGB juostos neturi atskirai balto šviesos diodo, o RGBW juostos jau turi ir RGB, ir atskirą baltą šviesos diodą, kuris gali suteikti įprastą lemputės šviesą. Baltų šviesos diodų atveju jie gali būti šiltos baltos (WW - Warm White) arba šaltos baltos (CW - Cold White), todėl prieš renkantis LED juostą, reikia atkreipti dėmesį į kelvinus, kurie pažymėti raidėmis “K”. Taip pat reikėtų žinoti apie CCT - Correlated Colour Temperature, kuris leidžia pasirinkti konkretų šviesos atspalvį pagal kelvinus (tam reikalingas valdiklis, turintis W ir CW kontaktus).

  • Šiltos balta spalva yra nuo 2700K iki 5000K.
  • Šaltos balta spalva yra viskas, kas virš 5500K.

Kiek galima prijungti RGBW LED juostų prie Shelly RGBW2?

Tai priklauso nuo to, kokią įrangą norite prijungti ir kokio galingumo LED juostą planuojate naudoti. Norint prijungti LED juostą prie RGBW2 LED valdiklio, jums reikės maitinimo šaltinio. Shelly RGBW2 tinka tiek 12V, tiek 24V srovei, priklausomai nuo to, kokią LED juostą naudosite.

Tarkime, norite prijungti 3 metrų ilgio RGBW LED juostą, kuri veikia su 24V įtampa ir turi galingumą 14,4W vienam metrui. Tai reiškia, kad jums reikės maitinimo šaltinio, kurio galia yra 14,4W * 3m = 43,20W, taip pat pridėkite 30% atsargos, tai sudaro galutinę galios reikalavimą 56,16W. Tad jums reikės 24V maitinimo šaltinio su mažiausiai 50W galia arba artimiausiai esančio, nes tikėtina, kad lygiai 50W neegzistuos.

Taip pat turite apskaičiuoti, kiek amperų reikės jūsų LED juostai, dalindami galią iš įtampos: 14,4W / 24V = 0,6A vienam metrui. Jei naudosite 3 metrų juostą, tai būtų 0,6A * 3 = 1,8A, taip pat pridėkite 30% atsargos, tai sudaro 2,34A. Tad jums reikės 24V maitinimo šaltinio, kuris turi galios tiek 50W, tiek apie 2,5A.

Galų gale, priklausomai nuo valdiklio galimybių, galėsite prijungti kelias LED juostas, kurios šviečia tik balta spalva. Tam pakaks kontaktų, ir kiekvieną juostą galėsite valdyti atskirai naudodami skirtingus kanalus.

Galima tarkim prijungti keturias LED juostas kurios šviečia tik baltai. Tam kontaktų pilnai pakanka, ir kiekvieną LED juostą, galėsi valdyti atskirai naudodamas kanalus.

2 Likes

O koks tikslas apšvietimo ką nori apšviesti ? Bus naudojimas kaip pagrindinis ar dėl dekoracijos ? Kokio valdymo reikia iš jungiklio ar tik telefonų ?

Tai visur, virtuvėje po spintelemis reikia led išmanaus apšvietimo , ten norisi RGBW LED ir galėčiau valdyti, balsų, internetu, telefonų ir pnš. Dar galvoju kambariuose, kur nors prie langų ar lubuose, ten irgi norėčiau RGBW LED apšvietimo.

Na tai naudok tieisog shelly rgbw2 LED valdiklį ir problema bus išspręsta, yra patogus apsas :).

1 Like