Pc/mini pc skirti laikyti home assistant sistemą

Pradėjau galvoti kur būtu galima iškelti savo home assistnat iš RPI B3+, kažkaip norėtusi truputi daugiau resursų.
Pasidalinkite patirtimi ir patarimais ant ko laikote savo home assistnat

Pakėliau savo namų asistentą į Intel NUC, ir visai penkintas esu. Prieš tai naudojau RPI B3. Perkėlus pasijauto, kad normaliau dirba :), dar visai pigiai pavyko ir intel nuc nupirkti.

Ir manau pigiau gaunasi, nei koks RPI, ir nereikia žaisti su sd kortelmis, kas nėra mano manymui patikimas dalykas laikyti juose HA :).

Rpi4 su ssd, viskas be problemų veikia :). Na tik, kad pas mane nėra baisiai daug įrenginiu :).

O, kas kaip darot su kopijomis, kur laikot, tame pačiame ssd ar kažkur kitur keliat ?

1 patinka

NAS Synology labai geras sprendimas su docker ar VM :). Pas pati ramiai sukasi jau virš 1metų, nedidelis NAS synology. :slight_smile:

O, kas nors turi, naudoja lenovo thinkcentre? Kokios elektros sąnaudos?

Aš dabar laikinai ant seno Lenovo x131e laptopo pasileidau HA, 8GB ram, 256GB SSD ir kažkuris intelio celeronas, tai su ZorinOS optimizavus viską, valgo apie 14w

O čia grynai jau HA skirtas kompiuteris ar dar kažką šalia jo darai ?

Kolkas tik tam skirtas, bet dar planuoju į jį dėt pihole ir unifi controlleri

Naudoju Lenovo ThinkCentre, tik nepamenu tikslaus modelio. Home assistant paleistas per promox.
Manau pigiau gaunasi nei ant kokio Raspberry Pi, nes SD kortelėje laikyti, taip ar taip nėra labai patikima, tai vis tiek reikėtu pirkti SSD diską, tada dar aušintuvą kokį nors ir na ir gaunasi apie 160eur, tai per skelbimus nupirkau lenovo thinkcentre 90eur.

1 patinka

O kiek ThinkCentre naudoja galios įprastu darbo metu?

Ištikro tiksliai kaip ir nežinau. O galima, kažkaip per linux komandą pažiurėti ar per promox ?