Shelly RGBW2 LED wifi valdiklis

Ar kas nors naudojate Shelly RGBW2 led wifi valdiklį? Ieškau, LED valdikliu, kad veiktų tiek vietiniam tinkle, tiek per internetą, kas ką galėtumėte rekomenduoti?

Pats naudoju Shelly RGBW2 LED valdiklius, puikiai veikia tiek vietiniam tinkle, tiek internetu, lengvai integruojasi į Home assistant :sunglasses:.
Galima naudoti ir be home assistant sistemos, yra puiki, lengvai perprantama Android aplikacija, taip pat galite viską valdyti suvedę valdiklio IP adresą į naršyklę. Užsimaitina nuo 12 varba 24v. Yra įvairų funkcijų pvz. savaitinis tvarkaraštis, kuris leidžia tam tikru laiku, tam tikrą dieną gali automatiškai įjungti ar išjungti LED apšvietimą, yra naktinio režimo funkcija, kuris tarkim nuo 22:00 visada įjungus LED švies 30% ryškumu, turint daugiau shelly prietaisu prijungus juos į Shelly cloud, galima daryti įvairias automatikas :slight_smile: .
Galima integracija į Amazon Alexa, Google assistant :ok_hand: .

Pridedu video apie Shelly RGBW2

1 Like

Gal ir keistas klausymas pasirodys, bet kuo skiriasi apskirtai RGB ir RGBW2 ? Ir kiek galėčiau skirtingų LED juostu prijungti prie Shelly RGBW2 valdiklio ?

Tai čia nusako LED juostos spalvas:

  • Red
  • Green
  • Blue
  • White

Prei Shelly RGBW2 gali jungti LED juostą, kur turi RGB arba RGBW spalvas-kontaktus. Kaip jau supratai RGB neturi baltos spalvos, o RGBW jau turi atskirai baltą šviesos diodą, kuris skleidžia įprastos lemputes šviesą. Baltos šviesos diodai būna šiltai balti ir šaltai balti (WW - Warm White ir CW - Cold White), tai prieš renkantis LED juostą reikia atkreipti dėmesį į kelvinus, kuriuos žymi raidė - K. Dar yra ir CCT - Correlated Colour Temperature , šį LED juostą skiriasi tuo, kad valdiklio pagalbą galima pasirinkti pačiam konkrečiai šviesos atspalvį pagal kelvinus (turi būti tam skirtas valdiklis, kuris turi W ir CW kontaktus).

Šiltai balta spalva prasideda nuo - 2700K iki 5000k~
Šaltai balta viskas kas virš - 5500K~

Kiek galima pajungti RGBW LED juostų prie Shelly RGBW2 ?

Viskas priklauso nuo įrangos prie kurios junksite ir kokio galingumo LED juostą norite prijungti. Norint pajungti LED juostą prie RGBW2 LED valdiklio reikalingas maitinimo šaltinis, Shelly RGBW2 tinka 12v arba 24v srovė, atitinkamai renkamės LED juostą 12v arba 24v.

Tarkime norint 3m RGBW LED juostos, kuri yra 24v ir kurios galingumas 14,4W 1metrui. Tai 14,4W* 3m = 43,20W tada dar reikėtu pridėti +30% atsargos, galutinis rezultatas 56.16W. Tai reiškia, mums reikia 24v maitinimo šalinio 50W arba arčiausiai 50W galios.
Dar reikėtu apskaičiuoti ir kiek amperų reikės mūsų LED juostai, vatus dalinam iš įtampos.
14,4W/24v = 0,6A/1m kadangi naudosim 3m LED juostos 0,6A * 3 = 1.8A, taip pat atsargai dedam +30% = 2.34.
Rezultate mums reikia 24v maitinimo šaltinio, 50W 2,50A~ žinoma greičiausiai lygiai tokio nerasite, tad renkamės arčiausiai tikslo esanti.

Galima tarkim prijungti keturias LED juostas kurios šviečia tik baltai. Tam kontaktų pilnai pakanka, ir kiekvieną LED juostą, galėsi valdyti atskirai naudodamas kanalus.

UPDATE
Pridedu Shelly programėles nuotraukas, kaip atrodo valdymas2 Likes

Labai daug ir labai išsami info, dėkui. Yra dar kokių nors wifi valdikliųm kurie verti dėmesio, pagal kainą ir funkcijas shelly rgbw2 atrodo neblogai.

O ar yra kokie wifi LED RGB valdikliai, su ESPhome sistema ?

Yra toks wifi LED RGBWW CW ( LEDENET Smart WiFi Led Controller) valdiklis, jame yra įrašyta magic home, jei niekas nesikeitė ir dar vis yra ten įdėtas esp modulis, turėtum galėti persirašyti esohome.

daugiau info apie ši wifi LED valdiklį

Yra zigbee RGBW kontroleriai https://improveit.lt/produktas/dresden-elektronik-zigbee-rgbw-rgb-12-24v-led-kontoleris/ lengvai pridedamas ir valdoams su Home assistant tiek zha ar zigbee2mqtt

1 Like

Už tokia kiana du Shelly rgbw2 gali nupirkti :). Ir nelabai ju kompaktiškai atrodo.

O ką galėtumet patarti norint diminti lempą, tai yra reguliuoti šviesos stipruma. šviesiaus tamsiau, aišku, būtu gerai, kad būtu galima valdyti ne viena, o kokias 3-5.

Priklausomai nuo dimerio galingumo kiek galėsite dimeriuoti šviestuvų. Jeigu iš pigiausių tai sonoff D1, bet yra dimerių tiek shelly tiek zigbee protokolu veikiančių.